هنگام جنگ اقتصادی دنبال یافتن مقصر نباشیم

در سال ۹۷ کشور با مشکلات و سختی های زیادی مواجه شد اما بخش عمده این مشکلات به خروج آمریکا از برجام و تعلل اروپا برای جبران خسارت ایران بر می‌گشت. به تعبیر رئیس جمهور امروز کشور در شرایط عادی قرار ندارد و با جنگ اقتصادی دست و پنجه نرم می کند.

مردم ایران تجربه هشت سال جنگ تحمیلی را داشتند. می دانند در جنگ حلوا خیر نمی کنند و قطعا با جانفشانی رزمندگان در خط مقدم و حمایت مردم در پشت جبهه می توان دشمن را شکست داد. امروز دولتی ها رزمندگان خط مقدم جنگ اقتصادی با آمریکا هستند و به حمایت مردم امیدوار.

برکسی پوشیده نیست که ماه‌های دشواری در پیش است و نخبگان کشور وظیفه مهمی برعهده دارند. آنها با آگاهی بخشی مناسب می‌توانند مردم را در جریان واقعیت‌های جامعه بگذارند. در عین حال راهکارهایی را پیشنهاد دهند که مسئولان اجرایی با زاویه دید بهتری برای رتق و فتق امور تصمیم بگیرند.

اما متأسفانه برخی تندروهای مخالف دولت نه تنها برای رفع مشکلات کمکی نمی کنند بلکه نمک به روی زخم جامعه می پاشند و حتی گالن بنزین دست گرفتند و روی آتش انتظارات و توقعات مردم می ریزند.

هدف آنها انتقام گیری و اجرای پروژه مقصرسازی مردم در انتخاب حسن روحانی است. به عبارت روشن تر تندروها می گویند «مردم مقصر وضع موجودند، چون در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 به حسن روحانی رأی دادند.» در این نوع فرافکنی ها بیشترین آسیب متوجه نظام می شود. یادمان نرفته در دی‌ماه 96 در بعضی از شهرها اغتشاشات و تظاهراتی رخ داد که با بررسی آنها مشخص شد که گزارش های رسانه ها به ویژه صداوسیما، نطق برخی نمایندگان مجلس و برخی خطبه‌های نماز جمعه به این مسئله دامن زد،اما در اینجا خود نظام مظلوم واقع شد.

امروز نیز آن چه ضروری است، یافتن راه حل است اما تندروها بیشتر دنبال مقصر می‌گردند. الان وقت ریشه‌یابی و یافتن مقصر نیست و باید مشکلات را با درایت و عقلانیت حل کرد.

 

منبع: خبرآنلاین