صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
گفت‌و‌گو|

بسیاری از کالا‌های تولید داخل از نمونه‌های مشابه خارجی خود بهتر و باکیفیت‌تر است

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بسیاری از مردم فکر می‌کنند کالای تولید خارج به‌مراتب باکیفیت‌تر از کالا‌های ساخت داخل است در حالی که باید پذیرفت بسیاری از کالا‌های تولید داخل از نمونه‌های مشابه خارجی خود بهتر و باکیفیت‌تر است.

محمدرضا رضایی‌کوچی با اشاره به تصمیم وزارت صمت در خصوص افزایش 25 درصدی تعرفه صادرات مواد خام معدنی، گفت: حدود یک سال و نیم است که کشور در شرایط تحریم قرار گرفته و صادرات و واردات با مشکلات جدی روبرو شده است.

وی افزود: متأسفانه وابستگی کشور، قبل و بعد از انقلاب به نفت و مواد خام بسیار بالا بوده و هست و این روند، کمکی به پویایی اقتصاد نخواهد کرد.

رئیس کمیسیون عمران تصریح کرد: بسیاری از مردم فکر می‌کنند کالای تولید خارج به‌مراتب باکیفیت‌تر از کالا‌های ساخت داخل است در حالی که باید پذیرفت بسیاری از کالا‌های تولید داخل از نمونه‌های مشابه خارجی خود بهتر و باکیفیت‌تر است و باید تلاش کرد تا این فرهنگ خرید کالای خارجی جای خود را به حمایت از کالای ایرانی دهد.

این نماینده مجلس اظهار داشت: بنده هم با تصمیم دولتمردان در خصوص بالا بردن تعرفه مواد خام معدنی موافقم، زیرا خام‌فروشی بی‌رویه به هیچ وجه قابل توجیه نیست و زمانی که بسیاری از زیرساخت‌ها برای تبدیل مواد خام به کالا نهایی وجود دارد چرا باید روی به خام‌فروشی آورد؟

رئیس کمیسیون عمران مجلس بیان داشت: ایران یک کشور با پتانسیل و با ظرفیت بالای نیروی انسانی است و اگر بتوانیم از این نیرو‌ها به نحو احسن استفاده کنیم مطمئناً اقتصاد مملکت متحول خواهد شد. امروز پیشرفت‌های موشکی و انرژی هسته‌ای حاصل همین اعتقاد و اعتماد به ظرفیت و نیرو‌های داخلی است که امیدوارم این موضوع در تمام حوزه‌ها خود را نشان دهد.

رضایی بیان داشت: خام‌فروشی یک مسیر ناسالم است که فساد، رانت و دلالی را به همراه دارد. از این‌رو مجلس از این تصمیم وزارت صمت در رابطه با به حداقل رساندن صادرات مواد خام معدنی حمایت خواهد کرد تا ان‌شاءالله روز به روز شاهد رشد اقتصادی بیشتر کشور باشیم.
 

 

منبع: میزان

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۳۴۰۳
تاریخ: ۱۳۹۸/۷/۱۶     ساعت: ۸ : ۱۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار سیاسی       زیرسرویس: اخبار سیاسی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۳ مهر
  • ١٥ صفر ١٤٤١
  • Oct 15 2019