صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

فعال نشدن ۱۴ کارخانه معدنی به علت نبود برق!

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان با بیان اینکه ۱۴ کارخانه کنسانتره کرومیت در جنوب استان تعریف شده که در فاریاب، اسفندقه و... به دلیل عدم وجود پست برق فعال نشده اند، گفت: این در حالی است که از مجموع بیش از ۴۰۰ هزار تن کرومیتی که از کشور صادر می‌شود، ۳۰۰ هزار تن معادل ۷۰ درصد آن مربوط به جنوب کرمان است و به دلیل عدم وجود کارخانه‌های فرآوری، این ماده معدنی خام صادر می‌شود.

"مسلم مروّجی" شامگاه دوشنبه نهم دیماه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان با حضور وزیر نیرو اظهار کرد: 50 طرح صنایع معدنی در جنوب استان آغاز شده که تاکنون پیشرفت بالای 60 درصد دارند که با اتمام آنها تا پایان سال آینده بیش از 2000 نفر مشغول به کار می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات این پروژه ها، تامین آب و برق است، افزود: کارخانه کنسانتره آهن و مس کاتد در ساردوئیه آماده افتتاح است اما به دلیل اینکه پست برق در منطقه وجود ندارد، غیرفعال مانده‌اند.

مروّجی تصریح کرد: در شهرستان قلعه گنج و در بخش رمشک(که منطقه محروم است) کارخانه کنسانتره مس تعریف شده و آماده افتتاح است اما به دلیل اینکه تامین برق صورت نگرفته، با مشکل مواجه شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان با بیان اینکه 14 کارخانه کنسانتره کرومیت در جنوب استان تعریف شده که در فاریاب، اسفندقه و... به دلیل عدم وجود پست برق فعال نشده‌اند افزود: این در حالی است که از مجموع بیش از 400 هزار تن کرومیتی که از کشور صادر می‌شود، 300 هزار تن معادل 70 درصد آن مربوط به جنوب کرمان است و به دلیل عدم وجود کارخانه‌های فرآوری، این ماده معدنی خام صادر می‌شود.

مروجی تصریح کرد: در طرح‌های صنعت و معدن جنوب مجوزها صادر و سرمایه‌گذار کار را آغاز کرده اما در تامین برق مانده‌ایم.

منبع: ایسنا

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۴۷۵۸
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۰/۱۰     ساعت: ۱۰ : ۵۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار سیاسی       زیرسرویس: اخبار سیاسی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۸ شنبه ۵ بهمن
  • ٢٩ جمادي الاولي ١٤٤١
  • Jan 25 2020