صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
کی روش در گفتگو با فرانس فوتبال

نسل جدید مربیان پرتغال حرف‌های زیادی دارند

قهرمانی موناکو با مربی پرتغالی و جوان خود باعث شد تا یکی از معتبرترین مجلات ورزشی فرانسه به سراغ سرمربی تیم ملی ایران برود.

بعد از سال ها سیطره بر فوتبال فرانسه توسط پاری سن ژرمن و مالکان متمول قطری این موناکو بود که با هدایت لئوناردو یاردیم پرتغالی توانست قهرمانی را به خود اختصاص داده و جام را از چگ پاریسی های پرستاره خارج کند.


همین بهانه خوبی بود تا مجله فرانس فوتبال برای شناخت بیشتر از سرمربی موناکو به سراغ کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران برود. مردی که در فوتبال اروپا شهرت بسیار زیادی دارد و از او به عنوان نماد تئوریسین های فوتبال مدرن پرتغال در دو دهه گذشته نام برده می شود که بیشتر نسل طلایی فوتبال پرتغال زیر دست او پرورش یافتند.


کارلوس کی‌روش در این گفتگو که در روزنامه رکورد پرتغال هم بازتاب داشت، گفت: لئوناردو یاردیم با موناکو فوق العاده خوب کار کرد و این تیم را تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا پیش برد.به عقیده من یاردیم شایسته تعاریف زیادی است چون موناکو را قهرمان لیگ فرانسه کرد و به سلطنت پاری‌سن‌ژرمن پایان داد».

 

سرمربی پرتغالی موناکو که در مراسمی به عنوان بهترین مربی در سطح باشگاه‌های فرانسه انتخاب و مورد تقدیر مقامات فدراسیون فوتبال فرانسه قرار گرفت زیاد کارلوس را متعجب نکرد چون این مربی کارکشته اعتقاد دارد نسل جدید مربیان پرتغالی حرف های زیادی برای گفتن دارند.«من شخصا رابطه نزدیکی با یاردیم ندارم اما عملکرد او باعث افتخار فوتبال پرتغال است. در براگا عملکرد خوبی داشت و در ادامه‌ در اسپورتینگ نیز فوق‌العاده‌ بود. باید بگویم که او توانایی مدیریت یک گروه را دارد. تیم‌های او همیشه فوتبال با نظم و خوبی را ارائه می‌کنند.به عقیده من یاردیم توانایی درخشش در دنیای مربیگری حتی در لیگ برتر انگلیس را نیز دارد. او مربی با دانشی است و آینده روشنی خواهد داشت».


کی‌روش در پایان صحبت هایش گفت:« به عقیده من مربیان پرتغالی در کشور خودشان تلاش زیادی می‌کنند تا از سطوح بین المللی نیز بالاتر رفته و برای خود سبک و حرف داشته باشند. پرتغالی بودن یک مربی در فوتبال شاید یک مزیت باشد، این را جدی می‌گویم و بر این باور هستم که مربیان پرتغالی از لحاظ فنی سطح بسیار بالا و خوبی دارند».

 

ورزش سه//

شناسنامه


کدخبر: ۱۵۲۶۶۳
تاریخ: ۱۳۹۶/۲/۲۶     ساعت: ۱۰ : ۵۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار ورزشی       زیرسرویس: اخبار ورزشی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۴ تير
  • ٢١ شوال ١٤٤٠
  • Jun 25 2019