صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
ضعف مدیریت و نگاه به خارج از استان مشکل فوتبال خوزستان است

بختیاری‌زاده: چرا متولی ورزشگاه تختی در آن را به روی همه قفل کرده است؟!

پیشکسوت فوتبال ایران، گفت: متولی این ورزشگاه چه کسی است که در آن را به روی همه قفل کرده است؟!

سیاوش بختیاری‌زاده  در مورد شرایط بسیار بد این روزهای ورزشگاه تختی اهواز که تبدیل به یک مخروبه شده است، گفت: از شما بابت توجه به این موضوع مهم تشکر می‌کنم. این یکی از مهمترین مباحث ورزشی استان خوزستان است. یک سوال مهم دارم. چرا در تیم ملی در دو تورنمنت بزرگ جام جهانی و جام ملت‌های آسیا در سال 97 یک نماینده از خوزستان حضور نداشت؟ ریشه این مسئله به سوالی بر می‌گردد که شما مطرح کردید. مسعود شجاعی و پژمان منتظری نور چشم خوزستان هستند اما آنها سالهاست که از بدنه فوتبال خوزستان جدا شدند و حدود 15 سال است فوتبال خود را در جای دیگری دنبال می‌کنند. 

وی افزود: در 10-15 سال گذشته فوتبال خوزستان نباید جایگاه داشته باشد که در تیم ملی حتی بازیکنی در اندازه یک نیمکت نشین داشته باشد؟ وقتی به سال‌های قبل باز می‌گردیم و عکس‌های خانه‌مان سوز و دل نگران کننده ورزشگاه تختی را می‌بینیم متوجه می‌شویم که  فوتبال خوزستان چه اتفاقی رخ می‌دهد که خروجی به اندازه حضور یک بازیکن که پیراهن نیمکت نشین تیم ملی را بپوشد ندارد.  

بختیاری‌زاده در ادامه تأکید کرد: هفته قبل هم اعلام کردم فوتبال باشگاه‌های اهواز تعطیل شده و مرده است. باشگاه‌های اهوازی مثل شاهین اهواز، جنوب اهواز، استقلال اهواز، نیروی اهواز و ... سال‌ها در سطح اول فوتبال ایران بازی کردند و ریشه فوتبال ایران از دل این تیم‌ها خارج شده بود. الان چیزی به اسم باشگاه‌های اهواز نداریم و 15-16 سال است که این وضعیت رخ داده است. حالا به ورزشگاه تختی اهواز نگاه کنید. این مکان یکی از اولین ورزشگاه‌های فوتبال ایران است. اگر این مکان در خارج از ایران بود به عنوان یک نقطه مهم ورزشی آن را تاج سرشان می‌کردند. ورزشگاه‌های که ده‌ها بازیکن ملی پرورش داده و هزاران بازی بزرگ در لیگ تخت جمشید، لیگ قدس، لیگ آزادان و ... میزبانی کرده است.

وی افزود: این مکان ورزشگاهی است که در دوران دفاع مقدس چهل هزار هوادار در دل خود جای می‌داد و عزیزان رزمنده ما  از خاکریز‌های جبهه و جنگ در روزهای تعطیلی در این ورزشگاه خستگی جبهه و جنگ را از تن خود خارج می‌کردند. چرا الان این ورزشگاه باید تبدیل به مخروبه‌ای شود که تصاویر دلنگران کننده آن در سایت‌ها منتشر شود.

بختیاری‌زاده تأکید کرد: خوزستان ریزگرد، جنگ، بدبختی، مشکلات و آوار سیل را زیاد دید اما آیا باید جوانان خوزستانی بنشینند بدبختی ورزشگاه تختی را هم به چشم خود ببینند؟ چرا باید آنقدر بی توجهی صورت بگیرد. چرا باید این ورزشگاه تعطیل باشد؟ چرا باید شرایط به صورتی باشد که حتی ماشین سیاوش بختیاری‌زاده که همراه با برادرانش بیش از 200 سال سابقه فوتبال در این استان دارند هم اجازه ورود به این ورزشگاه را نداشته باشد؟ چرا باید در این ورزشگاه قفل باشد که وضعیت آن به این صورت دربیاید که مسابقات آموزشگاه‌های اهواز، باشگاه‌های اهواز و لیگ اهواز در این مکان بسته شود. متولی این ورزشگاه چه کسی است که در آن را به روی همه قفل کرده است؟! 

وی در مورد اینکه کاظم طالقانی رئیس هیأت فوتبال خوزستان اعلام کرده که در این محل بازی برگزار می‌شود،گفت: کدام مسابقات در این ورزشگاه برگزار می‌شود؟ آمار بدهند کدام دیدارها برگزار می‌شود. برگزاری بازی این نیست که چهار بازی  در طول سال در آن برگزار شود. از طالقانی بابت برگزاری مسابقات استان خوزستان که هر سال به نحو احسن انجام می‌شود تشکر می‌کنم. مسابقات سوسنگرد با خرمشهر، اندیمشک با اهواز و ...  به خوبی انجام می‌شود اما سوالم این است که مسابقات باشگاه‌های کلان شهر اهواز کجاست؟ شاهین اهواز، جنوب اهواز،‌ نیروی اهواز، استقلال اهواز و ... کجا هستند؟ تیم رفیش اهواز که 20 هزار هوادار دارد کجاست؟ تقوی اهواز کجا است؟ اگر این تیم‌ها را زنده کنیم و در ورزشگاه تختی را به روی آنها باز کنیم با راه افتادن مسابقات باشگاه‌های اهواز استقبال از لیگ برتر هم بیشتر می‌شود  و دیگر اینطور نیست که 500 نفر به ورزشگاه 50 هزار نفری غدیر بروند همه از این بابت خوشحال شویم.

بختیاری‌زاده در ادامه خاطرنشان کرد: مطمئن باشید اگر باشگاه‌های اهواز به نام شاهین، جنوب، نیرو، ایران گاز، شهدا، صنعت چاپ، ناصر خسرو، ابوذر و ... به شکل درست برگزار شود ورزشگاه تختی در مقابل هوادران پر شمار خودش را حقیر نشان می‌دهد. مردم الان از فولاد خوزستان و استقلال خوزستان استقبال نمی‌کنند چون این تیم‌ها را از خودشان نمی‌دانند و اکثر بازیکنانشان غیر بومی هستند. مردم خوزستان عاشق فوتبال هستند. آنها دوست دارند بچه‌های زیتون کارگری، لشگرآباد و رفیش‌آباد در تیم‌هایشان بازی کنند.  چرا تیم ملی از بازیکنان خوزستانی خالی شده است؟ به این دلیل که فرصت از بچه‌های خوزستانی گرفته شده است. در اکثر تیم‌های لیگ یک در نقاط مختلف کشور بازیکنان خوزستانی حضور دارند چرا که در خوزستان به آنها میدان داده نمی‌شود و در ورزشگاه تختی اهواز بسته شده و دیگر باشگاه‌های اهواز برگزار نمی‌شود.

وی در مورد عملکرد نه چندان خوب نفت مسجد سلیمان، استقلال خوزستان، نفت آبادان و فولاد خوزستان، گفت: تیم‌های خوزستان شرایط خوبی ندارند اما فوتبال خوزستان اینطور نیست. فوتبال خوزستان همیشه زنده و پویا است. در تیم ملی نوجوانان و جوانان اکثر بازیکنان برای خوزستان هستند اما در رده‌های بالاتر خبری از این بچه‌ها نیست. ضعف مدیریت در ورزش خوزستان و نگاه به خارج از استان باعث وضعیت بد تیم‌های خوزستانی است. از نظر اقتصادی به جز فولاد از سه تیم دیگر ما حمایت خوبی نمی‌شود و مشکلات فراوانی دارند. عیب ندارد اجازه بدهید هر چهار تیم خوزستانی اوت شوند و دل نگرانی ما هم کمتر می‌شود. وقتی پیشکسوتان خوزستان و صاحبنظران خوزستان نقشی در امور ندارند نمی‌ـوانیم بگوییم فوتبال خوزستان بلکه باید بگوییم تیم‌های خوزستان در لیگ برتر وضعیت خوبی ندارند. کمترین سهمیه برای بچه‌های خوزستانی در این تیم‌ها است.

منبع: فارس

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۷۵۶۱
تاریخ: ۱۳۹۸/۱/۱۸     ساعت: ۱۲ : ۵۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار ورزشی       زیرسرویس: اخبار ورزشی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۴ تير
  • ٢١ شوال ١٤٤٠
  • Jun 25 2019