صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
تربتی نژاد مطرح کرد:

نرخ جدید خرید تضمینی گندم ظلم به کشاورز است/ وزیر جهاد کشاورزی در صورت عدم حمایت از کشاورزان منتظر استیضاح باشد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: نرخ خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری یک هزار و ۴۷۰تومان از سوی شورای اقتصاد تعیین شده که با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی، هزینه‌های کاشت، داشت و برداشت ظلم شدید بر کشاورزان گندمکار است.

نورمحمد تربتی نژاد در خصوص اعلام قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی، جدید: نرخ خرید تضمینی هر کیلو گندم در سال زراعی جاری یک هزار و 470 تومان از سوی شورای اقتصاد تعیین شده که با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی، هزینه‌های کاشت، داشت و برداشت ظلم شدید بر کشاورزان گندمکار است.

تاکید کمیسیون کشاورزی بر تعیین نرخ واقعی خرید تضمینی گندم
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توجه به تورم سالانه و ثابت بودن نرخ گندم در سنوات گذشته لازم بود تا نرخ خرید تضمینی گندم درسال زراعی 98-97 بطور واقعی تعیین شود، گفت: تعیین نرخ خرید تضمینی گندم مطابق با افزایش قیمت نهاده‌ها، خدمات و نرخ تورم به کرات توسط کمیسیون کشاورزی مجلس به وزیر جهاد کشاورزی و اعضای شورای اقتصاد یاد آوری شده بود.

نرخ خرید تضمینی گندم به 2 هزار تومان افزایش پیدا کند
نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه درحال حاضر متوسط نرخ جهانی گندم نزدیک به 3هزارتومان است تعیین نرخ گندم به‌مبلغ یک هزار و 470 تومان بسیار پائین و فاقد صرفه اقتصادی و ظلم جدی در حق کشاورزان گندم کار است، ادامه داد: کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از شورای اقتصاد و دولت درخواست می‌کند هر چه سریع‌تر در نرخ اعلام شده تجدید نظر و این مبلغ را حداقل به 2هزارتومان افزایش دهد.

دولت مجبور به واردات گندم می‌شود
دولت نباید از رفتار متواضعانه کشاورزان سو استفاده کند و منافع بحق کشاورزان را تحت الشعاع منافع مصرف کنندگان قرار دهد
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه درصورتی که نرخ خرید تضمینی گندم به میزان واقعی افزایش نیابد قطعا سطح زیر کشت گندم در سال زراعی 98-97 کاهش پیدا می‌کند، عنوان کرد: اگر سطح زیر کشت گندم کاهش پیدا کند دولت در تامین گندم مورد نیاز با مشکل مواجه می‌شود و با توجه به افزایش نرخ ارز باید به مراتب با نرخ بالاتری از کشور‌های دیگر گندم موردنیاز کشور را تامین کند.

دولت از رفتار کشاورزان سوء استفاده نکند
تربتی نژاد، افزود: دولت نباید از رفتار متواضعانه کشاورزان سو استفاده کند و منافع بحق کشاورزان را تحت الشعاع منافع مصرف کنندگان قرار دهد، بلکه دولت بمنظور حمایت از مصرف کنندگان باید یارانه بپردازد.


وزیر جهاد کشاورزی در صورت عدم حمایت از کشاورزان منتظر استیضاح باشد
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه وزیر جهاد کشاورزی در فرایند تعیین نرخ گندم همیشه حامی خواسته‌های به حق کشاورزان بوده است، خاطرنشان کرد: لازم است جهت اعتراض به تصمیم شورای اقتصاد وزارت جهاد کشاورزی از اهرم استعفا استفاده کند، در غیر این‌صورت منتظر طرح استیضاح خود از طرف نمایندگان مردم باشد. 

 

منبع:دانشجو

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۳۹۳۴
تاریخ: ۱۳۹۷/۹/۳     ساعت: ۱۳ : ۵۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اقتصادی       زیرسرویس: اخبار اقتصادی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۶ فروردين
  • ١٩ رجب ١٤٤٠
  • Mar 26 2019