صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

تولید نفت عربستان به ۱۰.۱ میلیون بشکه در روز رسید

عربستان سعودی ۱۰.۱ میلیون بشکه در روز نفت در فوریه تولید کرد که بسیار کمتر از سهمیه آن طبق توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک بوده است.

 عربستان سعودی 10.1 میلیون بشکه در روز نفت در فوریه تولید کرد که بسیار کمتر از سهمیه آن طبق توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک بود. طبق این توافق عربستان می‌توانست 10.31 میلیون بشکه در روز تولید داشته باشد.

خالد الفالح، وزیر نفت عربستان ماه گذشته گفت که تولید ماه مارس تا 9.8 میلیون بشکه در روز کاهش می‌یابد و صادرات 6.9 میلیون بشکه در روز خواهد بود.

اوپک قرار است در گزارش ماهانه‌اش از بازار نفت در روز پنجشنبه سطح کاهش تولید اعضایش را منتشر کند. در گزارش ماه گذشته، عربستان بزرگترین تولید کننده اوپک و بزرگترین صادر کننده نفت خام دنیا، تولید نفت خام خود را 10.24 میلیون بشکه برای ماه ژانویه اعلام کرده بود.

عربستان اعلام کرد قصد دارد ائتلاف 24 کشور عضو و غیر عضو اوپک را برای کاهش 1.2 میلیون بشکه نفت در روز رهبری کند. به‌گفته تحلیلگران این کشور به‌دنبال افزایش قیمت نفت است تا هزینه‌های داخلی دولتش را تأمین کند. قرار است این کاهش تولید تا ماه ژوئن ادامه یابد.

به‌گفته یکی از مقامات عربستان، این کشور در فوریه 10.01 میلیون بشکه در روز نفت به بازار عرضه کرده است. این مقدار شامل صادرات، پالایش پالایشگاه‌های داخلی و مصرف داخلی برای تولید برق می‌شود.

یک کمیته نظارت بر عملکرد اوپک و غیراوپک به‌رهبری عربستان سعودی و روسیه در 18 مارس در باکوی آذربایجان دیدار می‌کنند، در حالی که نشست بعدی کامل اوپک در 17 آوریل در وین خواهد بود که روسیه و هشت کشور غیرعضو اوپک دیگر هم روز بعد از آن به این مذاکرات می‌پیوندند.

 

منبع: افکارنیوز/تسنیم

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۷۵۰۷
تاریخ: ۱۳۹۷/۱۲/۱۸     ساعت: ۱۰ : ۵۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اقتصادی       زیرسرویس: اخبار اقتصادی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱ فروردين
  • ١٤ رجب ١٤٤٠
  • Mar 21 2019