صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

نحوه معاملات در بازار پایه فرابورس در سال ۹۸ اعلام شد

مقررات جدید بازار پایه اعلام شد. مطابق با ‏دستورالعمل جدید که ابلاغ شده، به زودی شاهد انجام معاملات سهام ناشران این بازار ‏در تابلوهای «زرد»، «نارنجی» و «قرمز» خواهیم بود.‏ در طبقه‌بندی جدید، تابلو «الف» بازار پایه حذف و تابلوهای «ب» و «ج» این بازار به تابلوهای زرد، نارنجی و قرمز تبدیل می‌شوند.

تازه‌ترین اطلاعیه فرابورس خبر از طبقه‌بندی شرکت‌های درج شده در بازار پایه فرابورس ایران داد.

 شرکت‌های درج شده در بازار پایه فرابورس ایران در تابلوهای «پایه زرد»، «پایه نارنجی» و «پایه قرمز» طبقه‌بندی می‌شوند.

در جلسه مشترک فرابورس ایران با روسای کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران و کانون کارگزاران بورس و ‏اوراق بهادار، نحوه اجرایی شدن مقررات بازار پایه بررسی شد و مقررات جدید بازار پایه به تصویب رسید.

در حال حاضر معاملات بازار پایه در سه تابلو الف، ب و ج در حال انجام است اما مطابق با ‏دستورالعمل جدید که ابلاغ شده، به زودی شاهد انجام معاملات سهام ناشران این بازار ‏در تابلوهای «زرد»، «نارنجی» و «قرمز» خواهیم بود.‏

در طبقه‌بندی جدید، تابلو «الف» بازار پایه حذف و تابلوهای «ب» و «ج» این بازار به تابلوهای زرد، نارنجی و قرمز تبدیل می‌شوند.

بر اساس این اطلاعیه به منظور راه‌اندازى تابلوهای پایه زرد، پایه نارنجی و پایه قرمز بازار پایه، کلیه نمادهاى درج شده در بازار پایه در پایان معاملات دوشنبه، 20 خرداد ماه سال جاری متوقف و پس از انجام عمل جابجایی به تابلوهای مذکور بازگشایی خواهند شد.

نحوه معاملات در تابلو زرد به صورت دو روز در هفته حراج ناپیوسته و سه روز در هفته با دامنه نوسان یک ریالی، در تابلو نارنجی به صورت یک روز در هفته حراج ناپیوسته و چهار روز در هفته با دامنه نوسان یک ریالی و در تابلو قرمز به صورت یک روز در ماه حراج ناپیوسته و در بقیه روزها به صورت حراج ناپیوسته خواهد بود.

 

منبع: تجارت نیوز

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۸۸۴۳
تاریخ: ۱۳۹۸/۳/۱۲     ساعت: ۱۱ : ۳۲
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اقتصادی       زیرسرویس: اخبار اقتصادی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۴ تير
  • ٢١ شوال ١٤٤٠
  • Jun 25 2019