صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

گران‌ترین و ارزان‌ترین مناطق پایتخت در تیرماه

تازه‌ترین گزارش از وضعیت بازار مسکن شهر تهران در تیرماه امسال نشان می دهد که میانگین هر متر مربع واحد مسکونی در پایتخت به ۱۳ میلیون ۶۱۵ هزار تومان رسیده است.

دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی جزئیات معاملات بازار مسکن تیرماه پایتخت را اعلام کرد.

براساس این گزارش تعداد کل مبایعه نامه‌های ثبت شده در تیرماه در تهران 4 هزار و 898 فقره معامله بوده است که نسبت به تیرماه سال گذشته که 13 هزار و 796 معامله ثبت شد، 64.4 درصد کاهش معاملات داشتیم.

تعداد مبایعات مسکن در تیرماه امسال نسبت ماه قبل از آن (خرداد 98) 20 درصد کاهش داشته است.

همچنین میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تیرماه 13 میلیون و 615 هزار تومان برآورد شده است که نسبت به تیرماه سال گذشته که میانگین هر مترمربع واحد مسکونی 6 میلیون و 987 هزار تومان بود، افزایش 48.6 درصدی داشته است.

 

کاهش سرعت رشد ماهانه قیمت مسکن

 

متوسط هر متر مربع واحد مسکونی در تیرماه نسبت به خرداد امسال نیز 1.3 درصد رشد داشته است که نشان دهنده کاهش شتاب فزاینده افزایش ماهانه قیمت مسکن بود.

گفتنی است محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز هفته گذشته در حاشیه مراسم افتتاح مرکز عملیات و ایمنی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از کاهش شتاب رشد ماهانه قیمت مسکن خبر داده بود.

اسلامی اظهار داشت: قیمت مسکن دچار «وادادگی» شده است.

 

گران‌ترین و ارزان‌ترین مناطق پایتخت

 

 گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی می‌افزاید: بیشترین میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تیرماه امسال به منطقه یک تهران با 31 میلیون و 858 هزار تومان اختصاص داشت و منطقه 3 با متوسط هر متر 23 میلیون و 651 هزار تومان و منطقه دو با میانگین متری 20 میلیون و 894 هزار تومان در رتبه‌های بعدی قرار دارد.

ارزان‌ترین مناطق پایتخت در معاملات مسکن ماه گذشته به منطقه 18 با میانگین متری 5 میلیون و 920 هزار تومان اختصاص دارد و رتبه‌های بعدی منطقه 20 با متوسط متری 6 میلیون و 347 هزار تومان و منطقه 17 با متوسط متری 7 میلیون و 13 هزار تومان قرار دارد.

بیشترین تعداد معاملات مسکن در تهران در ماه گذشته به منطقه 5 با 565 فقره اختصاص دارد و در رتبه‌های بعدی مناطق 2 با 405 فقره و 10 با 278 فقره قرار گرفته اند. کمترین تعداد معاملات نیز با 38 فقره مبایعه نامه به منطقه 19 تعلق دارد.

منبع: مشرق/مهر

 

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۳۰۳۸
تاریخ: ۱۳۹۸/۵/۶     ساعت: ۱۳ : ۱۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اقتصادی       زیرسرویس: اخبار اقتصادی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۱ مرداد
  • ٢٠ ذو الحجه ١٤٤٠
  • Aug 22 2019