صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

سیر صعودی نرخ نفت متوقف شد

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۸۲ سنت کاهش به ۶۸ دلار و ۹ سنت رسید.

در حالی که بازارها به‌تدریج در حال خروج از شوک ناشی از ترور سردار سلیمانی و احتمال بروز اختلال در عرضه نفت خاورمیانه پس از این اتفاق مهم هستند، نرخ نفت روز سه شنبه بیش از یک درصد کاهش داشت.

بر اساس این گزارش، نرخ هر بشکه نفت برنت امروز با 82 سنت کاهش به 68 دلار و 9 سنت رسید. نرخ نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا هم امروز با 74 سنت کاهش به 62 دلار و 53 سنت رسید.

در طی 2 جلسه گذشته و پس از انتشار خبر شهادت سردار سلیمانی در عراق، نرخ نفت برنت به بالاترین رقم از ماه سپتامبر و نفت خام امریکا به بالاترین رقم از ماه آوریل رسیده بود. بازارها نگران بالا گرفتن تنش‌ها در خاورمیانه و اختلال احتمالی در عرضه نفت هستند. اما برخی از تحلیلگران احتمال رویارویی نظامی گسترده را کم ارزیابی کرده‌اند.

لاچلان شاو، تحلیلگر بانک ملی استرالیا در این باره گفت: «بازار به وضوح نگرانی احتمال اختلال در عرضه نفت است اما فعلا مسیر پیش رو چندان مشخص نیست... همه چیز بستگی به سناریوهایی دارد که ممکن است بر تولید نفت تاثیر بگذارد یا نگذارد. بنابراین ظاهرا بازار در طی 24 تا 36 ساعت گذشته در مورد برخی از این احتمالات تجدیدنظر کرده است.»

وی افزود، ایران به درآمدهای ارزی حاصل از صادرات نفت خود نیاز دارد. تقریبا 20 درصد نفت جهان از طریق تنگه هرمز به بازارهای جهانی صادر می‌شود.

موسسه مشورتی اوراسیا اعلام کرد، ایران احتمالا بیش از اهداف نفتی بیشتر روی اهداف نظامی امریکا تمرکز خواهد کرد. این موسسه اینطور گمانه زنی کرده که «احتمالا ایران مشکل جدی‌ای برای کشتیرانی تجاری یا زیرساخت‌های انرژی منطقه ایجاد نخواهد کرد.»

منبع: گسترش نیوز/تسنیم

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۴۷۸۱
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۰/۱۷     ساعت: ۱۱ : ۱۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اقتصادی       زیرسرویس: اخبار اقتصادی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۸ شنبه ۵ بهمن
  • ٢٩ جمادي الاولي ١٤٤١
  • Jan 25 2020