صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

تلفن ثابت به اشباع رسید

آخرین آمار منتشر شده توسط سازمان تنظیم مقررات ارتباطات نشان می دهد که نصب تلفن ثابت در ۶ ماهه اول امسال در کشور با تقاضایی همراه نبوده اما ۲۳ میلیون سیم کارت در این بازه زمانی فعال شده است.

مطابق با آخرین آمارها از رصد وضعیت استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات در کشور که مربوط به 6 ماهه نخست امسال می شود، 29 میلیون و 25 هزار و 400 خط تلفن در کشور دایر است و ضریب نفوذ تلفن ثابت به 35 درصد رسیده است.

بررسی ها نشان می دهد که نصب و راه اندازی تلفن ثابت نسبت به پایان سال 97 ، با تقاضا روبرو نیست و از نظر تعداد دایری، تفاوت چندانی با سال گذشته ندارد. به نحوی که آخرین آمار نصب تلفن ثابت تا پایان سال 97 از نصب حدود 38 میلیون و 459 هزار خط حکایت دارد که آمار نصب تلفن در 6 ماهه ابتدای امسال به 38 میلیون و 566 هزار خط رسیده است.

این درحالی است که از این تعداد، حدود 29 میلیون خط دایر هستند و شمار خطوط دایر شده نسبت به سال گذشته حدود 500 هزار خط، کمتر است.

از سوی دیگر، تا پایان 6 ماهه اول امسال، 51 هزار و 449 روستا در کشور دارای ارتباط هستند و 47 هزار و 197 روستا نیز به تلفن خانگی دسترسی دارند.

آمارها نشان می دهد که 83.35 درصد روستاهای کشور دارای ارتباط هستند و در 6 ماهه اول امسال، حدود هزار روستا به تلفن خانگی متصل شدند.

این درحالی است که افزایش روستاهای دارای ارتباط در 6 ماهه اول امسال نسبت به سال گذشته، تفاوت چندانی را نشان نمی دهد.

در همین حال، آمار رگولاتوری در حوزه تلفن همراه نیز نشان می دهد که تا پایان شهریورماه سال 98 بیش از 116 میلیون و 65 هزار و 426 نفر در کشور، مشترک موبایل هستند و ضریب نفوذ این فناوری در ایران به نزدیک 140 درصد رسیده است.

این آمار در حالی است که تعداد مشترکان موبایل تا پایان سال 97 حدود 93 میلیون و 36 هزار و 584 نفر، گزارش و ضریب نفوذ موبایل 113 درصد بود که آمارها نشان می دهد طی 6 ماهه اول امسال، 23 میلیون سیم کارت در کشور فعال شده است.

هم اکنون 86.42 درصد از جاده های اصلی، فرعی و ریلی کشور تحت پوشش تلفن همراه هستند.

منبع: مشرق/مهر

 

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۴۸۰۶
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۰/۲۳     ساعت: ۱۲ : ۴۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اقتصادی       زیرسرویس: اخبار اقتصادی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۸ شنبه ۵ بهمن
  • ٢٩ جمادي الاولي ١٤٤١
  • Jan 25 2020