صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
با نرم افزارهای جدید؛

گوشی ها و برنامه های اندرویدی از کلمه عبور بی نیاز می شوند

استفاده از کلمات عبور برای ایمن سازی اپلیکیشن های اندرویدی فعلا یک ضرورت است، اما در آینده نزدیک نیازی به استفاده از کلمه عبور در این نوع گوشی ها نخواهد بود.

 اگر چه فناوری های مختلفی برای ایمن سازی برنامه های اندرویدی عرضه شده، اما هیچ یک از آنها خالی از نقص و ضعف نیستند. روز گذشته در کنگره جهانی موبایل در بارسلون اسپانیا دو شرکت گوگل و فیدو الینس از روشی جایگزین به جای استفاده از کلمات عبور برای گوشی های اندرویدی رونمایی کردند.

FIDO Alliance یک انجمن صنعتی است که بر روی یکپارچه سازی فناوری های ایمن سازی متمرکز است و شرکت هایی مانند آمازون، ای آر ام، گوگل، اینتل، لنوو و مایکروسافت در آن عضویت دارند. این مجموعه تا به حال استانداردهای ایمنی متنوعی را ابداع کرده که از جمله آنها می توان به FIDO U2F و FIDO UAF اشاره کرد.

این مجموعه یکی از استانداردهای جدید خود موسوم به FIDO2 را با گوشی های اندرویدی سازگار کرده است که ورود به محیط برنامه ها یا سرویس های آنلاین را از طریق کلیدهای امنیتی FIDO مانند YubiKey یا ویژگی های بیومتریک خاص هر فرد مانند اثرانگشت، ویژگی های صورت و غیره امکان پذیر می کند.

استفاده از این استاندارد امنیتی نه تنها مانع از نفوذ هکرها به اپلیکیشن های مختلف می شود، بلکه منجر به شناسایی نقاط ضعف و حفره های امنیتی به منظور برطرف کردن آنها می شود.

به زودی توسعه دهندگان برنامه های تحت وب و طراحان اپلیکیشن های اندرویدی می توانند از این استاندارد برای طراحی نرم افزارهای بدون نیاز به کلمه عبور استفاده کنند یا نرم افزارهای فعلی خود را به روز کنند.

گوگل هنوز زمانی را برای ممکن شدن استفاده از این فناوری اعلام نکرده است. در عین حال مرورگرهای مشهوری مانند کروم، اج، فایرفاکس و سافاری در حال برنامه ریزی برای ارائه این خدمات هستند.

 

منبع: خبرگزاری مهر به نقل از زددی نت،

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۷۴۸۸
تاریخ: ۱۳۹۷/۱۲/۷     ساعت: ۱۱ : ۳۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار علمی و فناوری       زیرسرویس: اخبار فناوری
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت
  • ١٧ شعبان ١٤٤٠
  • Apr 23 2019