صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
افشاگری جدید علیه فیس بوک؛

فیس بوک از سال ۲۰۱۶ در جریان تخلفات کمبریج آنالیتیکا بود

اگر چه فیس بوک هرگز افشا نکرده که مدیران ارشد آن از چه زمانی در جریان تخلفات کمبریج آنالیتیکا بوده اند، اما به تازگی مشخص شده که فیس بوک در سال ۲۰۱۶ از موضوع مطلع شده است.

 اطلاعاتی که روزنامه گاردین در این زمینه دریافت کرده، نشان می‌دهد مارک اندرسین، یکی از اعضای هیئت مدیره فیس بوک در تابستان سال 2016 با کریستوفر ویلی که بعدها تخلفات کمبریج آنالیتیکا را افشا کرد، دیدار داشته است.

کریستوفر ویلی که اصالتاً کانادایی است در آن زمان برای کمبریج آنالیتیکا کار می‌کرد و در سال 2018 اسنادی را فاش کرد که نشان می‌داد این شرکت انگلیسی با استفاده بدون اجازه از داده‌های خصوصی کاربران فیس بوک در تلاش بود تا از احتمال پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری امریکا مطلع شود.

هدف از جلسه دو طرف در سال 2016 بررسی این موضوع بود که کمبریج آنالیتیکا چگونه از داده‌های خصوصی کاربران استفاده می‌کند و فیس بوک چگونه می‌تواند این مشکل را برطرف کند. جلسه یادشده در دفتر اندرسین برگزار شد و ظاهراً در آن اطلاعاتی در مورد تماس‌های کمبریج آنالیتیکا با برخی نهادهای روسی نیز رد و بدل شده است.

تماس‌های دو طرف در این زمینه باز هم ادامه یافته تا آنکه موضوع در ماه مارس سال 2018 به طور عمومی افشا شد. اما فیس بوک تا قبل از آن علیرغم اطلاع از تخلفات کمبریج انالیتیکا هیچ اقدام خاصی برای مقابله با آن به عمل نیاورده است. اندریسن مطالب روزنامه گاردین را تکذیب کرده و مشخص نیست آیا زاکربرگ نیز از این موضوعات مطلع بوده است یا خیر.

 

خبرگزاری مهر به نقل از انگجت،

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۷۵۵۱
تاریخ: ۱۳۹۷/۱۲/۲۶     ساعت: ۱۰ : ۲۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار علمی و فناوری       زیرسرویس: اخبار فناوری
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت
  • ١٧ شعبان ١٤٤٠
  • Apr 23 2019