صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

مقام نیروی دریایی ارتش: نیازی به حضور بیگانگان در منطقه نیست

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش کشورمان با بیان اینکه ماموریت نیروی دریایی ایران به دریاهای آزاد گسترش پیدا کرده است، گفت: نیازی به حضور بیگانگان در منطقه نیست.

امیر دریادار دوم قادر وظیفه در جمع سفرا، وابستگان نظامی، فرماندهان و کارکنان ناوگروه صلح و دوستی پاکستان، اظهار داشت: دریا فرصتی بزرگ برای پیشرفت و حفظ منافع ملی است. امنیت دریانوردی در دنیای امروز باعث می‌شود کشورها بتوانند همواره نسبت به مراوده کالاها و خدمات از کشوری به کشور دیگر اقدام کنند و بی‎شک هر کشوری سعی دارد اقداماتی در خصوص امنیت دریایی به اجرا گذارد.

وی تصریح کرد: این امنیت می‌تواند به صورت همکاری با یک کشور دوست یا هم‌پیمان انجام شود و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همواره علاقه‌مند و آماده توسعه تعاملات در زمینه‌های تمرینات مشترک دریایی، آموزش و همکاری‌های فنی و پشتیبانی با نیروی دریایی پاکستان بوده و بر این باور است که امکانات این دریای پر برکت متعلق به ملت‌های منطقه است.

وی یادآور شد: اکنون ماموریت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از مناطق دریایی تحت حاکمیت به آب های مجاور و دریاهای آزاد گسترش پیدا کرده است. امنیت منطقه به دست کشورهای همین منطقه میسر بوده و دیگر نیازی به حضور بیگانگان نیست.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش افزود: ناوگروه 86 اقتدار نیروی دریایی با انجام ماموریت صلح و دوستی در اقیانوس‌های هند، آرام، اطلس، دریای مدیترانه، دریای سرخ، دریای چین و بازدید از بنادر کشورهای دوست و اعزام هیات‌های بلند پایه به صورت متقابل، زمینه توسعه و تحکیم روابط را فراهم کرده است.

وی گفت: روابط دو نیروی دریایی پاکستان و جمهوری اسلامی ایران در سطح بسیار بالایی قرار دارد و اجرای تمرینات مشترک فرصتی را برای هماهنگی بیشتر در راستای اجرای هرگونه عملیات مشترک به وجود آورده است.

 

منبع: ایسنا

شناسنامه


کدخبر: ۲۷۱۵۵۱
تاریخ: ۱۴۰۲/۱۰/۲۵     ساعت: ۱۷ : ۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: سیاسی       زیرسرویس: سیاسی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۴۰۳ جمعه ۴ خرداد
  • ١٦ ذو القعده ١٤٤٥
  • May 24 2024