صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
فرهنگی و هنری
بین الملل
محله خبر
وب گردی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

نخست وزیر انگلیس اوضاع مالیش به هم ریخت

چندین گزارش حاکی از آن هستند که بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس شدیدا درگیر مشکلات مالی و بدهکاری به ویژه از بعد از طلاق گرفتن از زن سابقش شده است.

به گزارش  پایگاه بیزینس اینسایدر، بر اساس ادعای این گزارشها، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس از بابت طلاق اخیرش، داشتن چند فرزند و کاهش درآمدش شدیدا دچار مشکلات مالی شده است.

این در حالی است که بر اساس یک سری ادعاهای دیگر، جانسون به دنبال استفاده از حامیان مالی به جهت پرداخت هزینه معیشت خود رفته است.

بوریس جانسون بر اساس گزارشهای متعدد به دلیل وضعیت مالی که به آن دچار شده تلاش کرده از پولهای اهدایی مرتبط با حزب محافظه کار و حامیان مالی سیاسی دیگر برای پرداخت هزینه‌های زندگی‌اش استفاده کند و در مواردی نیز در این کار موفق بوده و این پولها را صرف مواردی همچون نوسازی اقامتگاه نخست وزیری خود در خیابان داونینگ، رفتن به تعطیلات به حوزه کارائیب با نامزدش کری سیموندز، پرستار بچه، مربی شخصی و غذاهای بیرون بر به ارزش 27000 پوند کرده است.

برخی مفسران نزدیک به جانسون می‌گویند این مشکلات مالی ادعایی او در اثر کاهش درآمدش بعد از ورود به نخست وزیری به همراه پرداخت هزینه‌های تعداد نامشخص فرزندانش و همین طور هزینه‌های مربوط به جدایی از همسر دومش مارینا ویلر، بروز پیدا کرده‌اند.

بدون دسترسی پیدا کردن به سوابق مالی شخصی جانسون، دانستن قطعی این که ادعاها درباره مشکلات مفروض او را چقدر باید جدی گرفت غیرممکن است.

به نوشته بیزینس اینسایدر، با تحلیل درآمده اعلام شده او و همچنین در نظر گرفتن رفتارهای گذشته او، می‌توان در این ادعاها تردید کرد.

اول اینکه حقوق 160 هزار پوندی جانسون به عنوان نخست وزیر انگلیس همچنان او را در رده یک درصد اول همه درآمدهای انگلیس قرار می‌دهد. در عین حال بر خلاف اکثر مردم هزینه‌های مربوط به مسکن، حمل و نقل و بخش عمده هزینه‌های معیشت او توسط پول مالیات دهندگان پوشش داده میشود.

هر چند که جانسون بعد از رسیدن به نخست وزیری با کاهش چشمگیر منابع اصلی درآمدش مواجه شده اما قبل از نخست وزیری، او یکی از پردرآمدترین سیاستمداران کشورش بوده و از ستون نویسی در نشریه تلگراف سالی 275 هزار پوند به علاوه حقوقش به عنوان یک سیاستمدار درآمد داشت.

بر اساس منافع ثبت شده او، جانسون با وجود اینکه مجبور به کنار گذاشتن آن ستون نویسی شده، همچنان از محل کتابهایش در هر سال هزاران پوند درآمد دارد.

او در عین حال اعلام کرده بود که برای یک سخنرانی در سال 2019 در هند 123 هزار پوند و همچنین 88 هزار پوند به عنوان پول پیش پرداخت یک کتاب منتشر نشده از سمت ناشرش دریافت کرده است.

با این حال به رغم این درآمدهای سابق و فعلی، چند روز پیش یک گزارش ساندی تایمز از یک منبع دولتی نقل کرد که نخست وزیر انگلیس به حدی دچار مشکلات مالی شده که در ابتدای همه گیری بیماری شرکت در چند نشست اضطراری کلیدی را از دست داد تا "روی یک کتاب بیوگرافی شکسپیر که به پولش برای تامین هزینه‌های طلاقش بسیار نیاز داشت، کار کند".

در عین حال نزدیکان به جانسون می‌گویند که او از پرداخت بدهی‌هایش شانه خالی می‌کند.

سونیا پورنل، بیوگرافی نویس جانسون گفت: یکی از چیزهایی که یک نفر در همان ابتدای کارم در آنجا به من گفت این بود که او از تو پول قرض خواهد کرد. هرگز به او پول قرض ندهید، چون او از همه پول قرض میگیرد و دیگر پس نمی‌دهد.

با این حال جانسون با برخورداری از چند خانه، معاملات مربوط به کتابهایش و یک حقوق پر و پیمان با استانداردهای منطقی وضع خوبی دارد. با این حال کسانی که جانسون را می‌شناسند او را فردی خسیس می‌دانند.

او در اولین قرار با همسر دومش طبق ادعای خودش او را به منظور خودداری از پرداخت پول ناهار به یک دیدار با "هیر کریشناس" برد و در سال 2008 به ایونینگ استاندارد گفت: او هرگز من را به خاطر این کار نبخشید.

او همچنین یک بار با کارفرمای سابقش مکس هیستینگز 1000 پوند شرط بندی کرده و باخت اما از پرداخت آن امتناع کرد. او یک بار قبول کرد که شرطش را به او پرداخت کند اما با فرستادن یک پاکت خالی او را سر کار گذاشت.

همچنین افراد نزدیک به جانسون میگویند که یکی از دلایل ظاهر شلخته او این است که میل به پول خرج کردن برای لباسهایش ندارد.

 

منبع: ایسنا

شناسنامه


کدخبر: ۲۵۲۴۶۴
تاریخ: ۱۴۰۰/۳/۹     ساعت: ۱۴ : ۴۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: بین الملل       زیرسرویس: بین الملل
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۴۰۰ پنج شنبه ۳ تير
  • ١٤ ذو القعده ١٤٤٢
  • Jun 24 2021