صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
فرهنگی و هنری
بین الملل
محله خبر
فناوری
وب گردی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

برنامه ایران برای تامین واکسن کرونا از زبان حریرچی

معاون کل وزارت بهداشت در خصوص خرید واکسن کرونا از شرکت فایزر گفت: جمهوری اسلامی ایران در کنسرسیومی قرار دارد که سازمان بهداشت جهانی تشکیل داده و ۱۸ شرکت معتبری که واکسن‌های آنها مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته، مقرر شده که برای کشورهایی که عضو کنسرسیوم هستند تأمین شود و ما جزو این کنسرسیوم هستیم و انتخاب‌هایمان را از بین این شرکت‌ها انجام خواهیم داد.

ایرج حریرچی افزود: نکته مهم این است که برنامه کشورهای مختلف این است که در یک سال آینده برای 20 درصد مردم خودشان واکسن را تأمین کنند و این 20 درصد شامل افراد بالای 65 سال و افرادی است که بیماری‌های صعب العلاج دارند و کادر بهداشت و درمان که در معرض این آسیب قرار دارند.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: اکثر کشورها هیچ برنامه‌ای تا 6 ماه و یکسال آینده برای واکسیناسیون افراد زیر 50 سال ندارند، مثلاً کشور انگلستان اعلام کرده افراد 55 تا 60 ساله جزو اولویت 11 قرار گرفته‌اند.
حریرچی ادامه داد: جمهوری اسلامی و وزارت بهداشت اقدامات لازم را انجام داده‌اند، ما در کنسرسیوم سازمان بهداشت جهانی هستیم و از واکسن‌های مورد تأیید استفاده خواهیم کرد. ضمن اینکه ما خودمان تولید داخلی هم انجام می‌دهیم و از دو سه هفته بعد مرحله مطالعاتی ما وارد فاز انسانی هم خواهد شد و از تولیدات ایرانی هم که با کیفیت مناسب خواهد بود، استفاده خواهیم کرد.
وی گفت: شرکت فایزر هم یکی از این 18 شرکتی است که امکان انتخاب و خرید از آنها داریم و هنوز هیچ کشوری انتخاب نکرده که از کدام سبد استفاده خواهد کرد و من دیروز اسم هیچ شرکتی را نبردم و ما امکان انتخاب داریم و آنچه به صلاح مردم باشد، خریداری خواهیم کرد.

 

 

منبع: شبکه خبر

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۴۶۰۹
تاریخ: ۱۳۹۹/۸/۲۶     ساعت: ۹ : ۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: وب گردی       زیرسرویس: وب گردی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ چهارشنبه ۵ آذر
  • ٩ ربيع الثاني ١٤٤٢
  • Nov 25 2020