صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
فرهنگی و هنری
بین الملل
محله خبر
فناوری
وب گردی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

مکان یابی والدین توسط فرزندان با 'دستیار گوگل'

امروزه نمایشگرهای هوشمند که نقش دستیاران ما انسان ها را بازی می کنند، بیش از پیش مورد استفاده بزرگسالان و کودکان قرار می گیرند و 'دستیار گوگل'(Google Assistant) نیز قدم مهمی در این راه برداشته است.

شرکت گوگل در یکی از آخرین به روزرسانی های مهم خود در سال 2020، خانواده ها را با مجموعه ای از ویژگی های جدید برای نمایشگرها و بلندگوهای هوشمند روبرو کرده است.

برای شروع، گوگل یک ویژگی جدید موسوم به "Family Notes" اضافه کرده است که به خانواده ها اجازه می دهد تا یادداشت های مهم دیجیتالی خود را در "Nest Hub" و سایر نمایشگرهای هوشمند ثبت کنند. همچنین می توان از آنها برای گذاشتن پیام و پیگیری موارد کاری مشترک استفاده کرد.

گوگل همچنین با جلوه های صوتی جدید و زنگ های پیشنهادی، ویژگی "Assistant's Family Bell" را بهبود بخشیده است.

اما بزرگترین و بحث برانگیزترین مورد، یک ویژگی جدید است که به فرزندان خانواده اجازه می دهد از دستیار هوشمند در مورد محلی که والدینشان حضور دارند، سوال کنند. همچنین به شرطی که فرزندان، بیش از 13 سال سن داشته باشند، می توانند با کمک "گوگل مپس" و "Life360" مکان کل خانواده را جویا شوند.

گوگل می گوید این قابلیت علاوه بر بلندگوها و نمایشگرهای هوشمند، در دستگاه های دارای سیستم عامل اندروید و iOS نیز در دسترس خواهد بود.

گوگل برای سهولت در یافتن همه این ویژگی های جدید، یک برگه خانواده(tab Family) جدید به نمایشگرهای هوشمند اضافه می کند. گوگل می گوید می توان انتظار داشت که این رابط کاربری تغییر یافته اواخر امسال عرضه شود.

گوگل همچنین ابزار جدیدی را معرفی کرده است که به شما امکان می دهد از تماس افراد غریبه و بازاریابان تلفنی با فرزند خود جلوگیری کنید و فقط به مخاطبان ذخیره شده اجازه ارسال پیامک و امکان تماس با آنها را می دهد. همچنین گزینه جدیدی برای کنترل استفاده از اینترنت توسط فرزندان در نظر گرفته شده است.

 

منبع:ایسنا

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۵۷۰۶
تاریخ: ۱۳۹۹/۹/۱     ساعت: ۸ : ۲۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: خبر ویژه       زیرسرویس: خبر ویژه
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ جمعه ۷ آذر
  • ١١ ربيع الثاني ١٤٤٢
  • Nov 27 2020