صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
فرهنگی و هنری
بین الملل
محله خبر
فناوری
وب گردی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

مهار متاستاز سرطان به ریه‌ها با کمک نانوذرات

محققان در تازه‌ترین بررسی خود دریافتند، با کمک نوعی از نانوذرات می‌توان به مهار متاستاز سرطان به ریه‌ها پرداخت.

به نقل تکنولوپی نتورک، پژوهشگران دانشگاه هاروارد در مطالعات اخیر خود تلاش کردند، با کمک نوعی از نانوذرات، به مهار متاستاز سرطان به ریه‌ها بپردازند.

هنگامی که به یک بیمار مبتلا به سرطان، اخبار بدی در مورد گسترش یا متاستاز سرطان او می‌رسد، منظور از آن در بیشتر موارد، متاستاز سرطان به ریه‌ها است.

رگ‌های خونی منشعب‌شده که اجازه می‌دهند اکسیژن از کیسه‌های هوای ریه‌ها به سلول‌های قرمز خون منتقل شود، بسیار باریک هستند؛ به طوری که یک سلول سرطانی سرکش در جریان خون می‌تواند به راحتی در آنجا گیر کند و در همان جا ساکن شود و در نهایت، به یک تومور ثانویه تبدیل گردد.

تومورهای متاستاز یافته پس از تثبیت، مجموعه‌ای از نشانه‌های شیمیایی را منتشر می‌کنند که باعث خنثی شدن دفاع بدن می‌شود و مانعی را برای تلاش در جهت ایجاد پاسخ ایمنی ایجاد می‌کند. هنوز هیچ درمانی برای متاستاز سرطان به ریه که دلیل اصلی مرگ و میر ناشی از متاستاز سرطان به شمار می‌رود، تأیید نشده است.

شاید این موضوع ناخوشایند به لطف روش جدیدی که توسط پژوهشگران "دانشگاه هاروارد"(Harvard University) ارائه شده است، به زودی برطرف شود.

محقق ارشد این مطالعه می‌گوید: روش ما دقیقاً برعکس درمان‌های متداول سرطان است که متمرکز بر شناسایی و حمله سیستم ایمنی به تومور اولیه است، زیرا این تومورها غالباً بزرگ و نفوذ سلول‌های ایمنی برای آنها دشوار است؛ ما تشخیص دادیم که تراکم بالای رگ‌های خونی در ریه‌ها دسترسی بسیار بهتری به تومورها و فرصتی منحصر به فرد برای ایجاد پاسخ ایمنی با هدف قرار دادن متاستاز فراهم می‌کند.

 

منبع: فارس

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۵۷۱۵
تاریخ: ۱۳۹۹/۹/۱     ساعت: ۸ : ۱۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: خبر ویژه       زیرسرویس: خبر ویژه
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ جمعه ۷ آذر
  • ١١ ربيع الثاني ١٤٤٢
  • Nov 27 2020