صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

نرخ پروازهای اربعین مصوب نشد‌

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: هنوز هیچ نرخی برای بلیت پر‌وازهای اربعین تعیین نشده است و اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها فقط گمانه‌زنی است.

محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، بعدازظهر دیروز در صفحه شخصی خود نوشت که باوجود پیگیری‌های صورت گرفته، هنوز نرخ مصوب بلیت پروازهای اربعین به کشور مشخص نشده است.

به گفته ذیبخش، اخبار منتشر شده در بعضی رسانه‌ها گمانه‌زنی بوده و موثق نیست؛ امیدواریم با همراهی شرکت‌های هواپیمایی رضایت حداکثری زائران کربلای معلی حاصل شود.

پروازهای اربعین از 28 شهریور‌ در قالب 400 پرواز انجام می‌شود و اعزام زوار از فرودگاه‌‌های 6 استان خواهد بود.

به گفته حسن خوشخو، مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی‌برنامه‌ریزی کرده‌ایم که برای جابه‌جایی این 30 هزار نفر زوار، 400 سورتی پرواز در قالب 200 پرواز رفت و 200 پرواز برگشت انجام شود؛ فرودگاه‌های امام خمینی (ره)، مشهد، شیراز، تبریز، اصفهان و اهواز را برای پروازهای اربعین درنظر گرفته‌ایم، البته بنا را بر این گذاشتیم که اگر تعداد زوار با هماهنگی دو طرف افزایش یابد، فرودگاه‌های دیگر را فعال کنیم.

‌وی‌ گفت که پروازهای اربعین امسال از 28 شهریور 1400 شروع می‌شود و تا 10 مهر ادامه دارد، البته هنوز مشخص نشده است که این 30 هزار زائر از کدام استان‌ها انتخاب می‌شوند و یا رویه انتخاب برای اعزام زوار چگونه خواهد بود که در این باره باید نهادهای متولی تصمیم‌گیری کنند. 

 

 

منبع: فارس

شناسنامه


کدخبر: ۲۵۵۳۹۷
تاریخ: ۱۴۰۰/۶/۱۷     ساعت: ۱ : ۳۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۹ ارديبهشت
  • ١٧ شوال ١٤٤٣
  • May 19 2022